Recenzje Wpis

Coolturka wrzesień

7 października 2016

Widzicie to? 3 dni temu dodawałam post, a już dzisiaj kolejny! Do tego właśnie dążę.

Znowu przychodzę do Was z kulturalnym podsumowaniem miesiąca. Będzie bardzo filmowo. Na liczniku pojawiło się u mnie aż 17 pozycji. Z czego z czystym sumieniem polecić mogę niestety tylko 2. Ale zacznę od tych nieco gorszych oraz wielkich wtop, których się nie da oglądać. Długie, nudne, jesienne wieczory się rozpoczęły.

Filmy

Duchy z Enfield – miniserial opowiadający tę samą historię co Obecność 2, jakość podobna, chociaż trochę przydługi

Duma i uprzedzenie i zombie – tak absurdalne połączenie, że musiałam je zobaczyć, niezła obsada i wykonanie, ale czegoś brakuje

Legion samobójców – po raz kolejny powtórzę, nie lubię filmów o superbohaterach i nawet fenomenalny Jared Leto mnie do nich nie przekona

Dead 7 – kolejne zombiaki, tym razem takie, których się nie da oglądać, wtopa!

Andron – coś na klimat Igrzysk Śmierci, ludzie uwięzieni w labiryncie się tłuką między sobą, wykonanie tragiczne, pomysł go nie uratował, wtopa!

Sufrażystka – fenomenalny może nie jest, ale polecę z czystym sumieniem

III – europejski horror, trochę nijaki, ale przepiękny od strony wizualnej

Klucz do koszmaru – że też ja go wcześniej nie widziałam, jeden z lepszych horrorów jakie oglądałam, mocno zaskakujący

Diaboliczny prześladowca – pozytywne zaskoczenie, genialny pomysł, mieszanka horroru z sci-fi, braki w spójności i fabule jednak trochę obniżają moją ocenę

Most likely to die – dom na odludziu, bohaterzy są mordowani jeden po drugim, słabszy średniak

Gra – klasyk, który w końcu nadrobiłam, ale nie porwał mnie na 100%, Fincher jednak budzi we mnie zwykle mieszane odczucia i w mojej ocenie nie zasługuje na uwielbienie milionów

Surwiwalista – bardzo wolny i jeszcze bardziej naturalistyczny film, ciekawy a jednocześnie nużący

Opuszczeni – klasyczny horror, całkiem ok

Grimsby – kino debilne, idealne na spotkanie z przyjaciółmi przy %, na trzeźwo się nie da

Bridget Jones 3 – jak to Bridget, jest zabawnie, prosto, lekko, typowe babskie kino – polecam!

Teraz przejdźmy do dwóch najlepszych pozycji tego miesiąca.

7746100-3

Wspominałam Wam już pewnie, że jeśli mam ochotę obejrzeć komedię wybieram zwykle animację. Tak było i tym razem. Sekretne życie zwierzaków domowych miałam ochotę obejrzeć odkąd zobaczyłam pierwszy zwiastun. Nie zawiodłam się absolutnie. Oczywiście fabuła jest prosta i przewidywalna, a samo zakończenie bardzo optymistyczne, ale czego tu wymagać od filmów dla dzieci? Świetne odwzorowanie charakterów zwierząt – szczególnie w początkowej części, przed rozpoczęciem akcji właściwej. No jakbym naszą Ginger widziała! Polecam gorąco, nie tylko dzieciom!

fame__120828161016

W tym miesiącu mój zwycięzca w rankingu. Klasyk nad klasyki w dziedzinie musicali, które swojego czasu pochłaniałam w ilościach wręcz niezdrowych. Tak niezdrowych, że aż mi się przejadły na kilka ładnych lat. Fame opowiada historię grupy nastolatków, którzy rozpoczynają naukę w prestiżowej szkole artystycznej. Przekrój postaci sprawia, że każdy widz odnajdzie w filmie cząstkę siebie. Ciężka praca i pogoń za marzeniami. Polecam szczególnie fanom gatunku.

Kabaret

00505_foto

Na koniec niespodzianka. Przełamałam się po raz kolejny i zrobiłam coś wbrew sobie. Nie żałuję. Patrycja dała mi cynk, że podczas dni Radzymina wystąpi Grupa MoCarta. Bilety kosztowały całe 10 zł, pomyślałam więc, że raz kozie śmierć i zaryzykuję. Nie lubię, nie trawię kabaretów. Żarty na scenie uważam za wymuszone i raczej mało zabawne. Dlatego też wszelkich imprez kabaretowych unikam jak mogę. Tym razem poszłam. Jednak muzyka łagodzi obyczaje i przeżyłam nawet dowcipy. Pozytywny wieczór. Zdecydowanie polecam obserwowanie stron okolicznych gmin. Za grosze można doznać nowych doświadczeń kulturalnych.

5 komentarzy

 • Reply Patrycja 7 października 2016 at 12:46

  Ksia kiedy Ty to wszystlo oglądasz?:)

 • Reply Paulina Moda i Takie Tam 7 października 2016 at 13:53

  „Klucz do koszmaru” już kiedyś widziałam, niezły jest. Na Bridget się wybieram 🙂

 • Reply dishdogz 7 października 2016 at 17:53

  Kurczę, włączyłam pewnego wieczoru „Sekretne życie zwierzaków domowych”, ale byłam tak zmęczona, że przysnęłam. Po Twojej recenzji wiem, że muszę dokończyć!

 • Reply Królowa Karo 9 października 2016 at 16:59

  Nie widziałam żadnego filmu z Twojej listy… ależ ja mam zaległości.

 • Reply Karolina 9 października 2016 at 23:10

  Polecam „Atlas chmur” !!!

 • Leave a Reply