Stylizacje

Biel i turkus – idealny mix na lato

5 czerwca 2017

Gdy myślę o najbardziej wakacyjnym, letnim i urlopowym połączeniu kolorów, od razu do głowy przychodzi mi biel i turkus. Nawet nie wiem dlaczego, ale nie założyłabym na siebie zestawu w tych odcieniach poza wyjazdowymi dniami wolnymi. Tym razem stylówkę w klimacie boho/hippie właśnie w tych barwach wybrałam na ostatnie godziny w Poznaniu.

Co nietypowe dla mnie – punktem wyjściowym do stworzenia zestawu była najsubtelniejsza rzecz czyli muszelkowe kolczyki z Rosegal. Nie miałam wyjścia – już dalej usiałam pociągnąć outfit w kierunku wakacyjnym i aż żal, że Poznań nie leży nad morzem, bo tak by się chciało zobaczyć tę stylówkę na nadmorskim bulwarze. Chociaż zobaczcie jak biel i turkus wspaniale komponują się z niebieskością nieba i zielenią drzew!


Przełamanie, a może wręcz podkreślenie wakacyjności zestawu przypadło w udziale moim ukochanym brązom. Dzięki nim nadal oscyluję wkoło klimatów boho/hippie i daleko mi do stylu mayrynarskiego. A teraz wyobraźcie sobie jakbym wyglądała z czerwoną torebką i espadrylami w paseczki – tak się nosiły właśnie dziewczyny marynarzy w Odessie. Wyglądało to równie pięknie, ale jednak to już nie byłabym obecna ja.

Ostatnio na wszystkich zdjęciach pokazuję się w okularach przeciwsłonecznych i to na dodatek w kółko w tych samych. Niestety to jeszcze trochę potrwa, bo moje oczy stały się niesamowicie wrażliwe na światło słoneczne i bez przyciemnianych szkieł to mogę chodzić jedynie jak krecik – na czuja. Tylko ta para okularów spełnia moje oczekiwania jeśli chodzi o jakość, filtry i wykonanie, więc jakoś musimy razem to przetrwać. Co gorsza – właśnie dziś zapomniałam przepakować patrzałek z jednej torby do drugiej, a na dodatek coś mi się stało z soczewkami i musiałam je wyjąć z oczu. Nie wiem czy trafię do domu.

kolczyki Rosegal 1,59$

okulary facotry outlet 314 zł

szal nn

tunika unisono factory outlet 69 zł

szorty h&m 99 zł

torba pamiątka z Mediolanu 120 zł

pierścionek nn

buty bon prix 99 zł

10 komentarzy

 • Reply Patrycja Story 5 czerwca 2017 at 12:57

  zgadzam się uwielbiam biel głównie latem 😉

  • Reply Marionetka Mody 5 czerwca 2017 at 13:30

   Idealna na upały!

 • Reply magdiczka 5 czerwca 2017 at 15:01

  Po pierwsze, okulary przeciwsłoneczne są świetnym dodatkiem do wakacyjnych outfitów (piękne, staropolskie słowo). No i niech Ci będzie, wybaczam, że są ciągle te same ;P Sama ciągle w tych samych, bo kupiłam jedne z filtrami i szkoda mi pieniędzy na kolejne, a na shit z H&M szkoda oczu. Po drugie, bardzo mi się podoba cała stylówka, zwłąszcza to połączenie z brązem, dzięki czemu jest bardziej miejsko i „fajnie”, a nie sztampowo. Fajnie! 🙂

  • Reply Marionetka Mody 6 czerwca 2017 at 08:54

   Chyba ta świadomość, że te okulary są w każdym poście zmotywowała mnie do zakupu kolejnej pary. A tymi sieciówkowymi to serio nie ma co sobie oczu psuć.

 • Reply Eveline Bison 5 czerwca 2017 at 22:07

  To połączenie kolorystyczne jest niesamowicie wakacyjne, piękne 🙂 Aż mi się zachciało wyjazdu nad morze 🙂

  • Reply Marionetka Mody 6 czerwca 2017 at 08:57

   Właśnie mi też! Nawet miałam jeden wypad nad morze zaplanowany, ale się posypało 🙁

 • Reply Moda i takie tam 5 czerwca 2017 at 23:27

  pięknaś!!!!

  • Reply Marionetka Mody 6 czerwca 2017 at 08:57

   <3

 • Reply Corba Style 6 czerwca 2017 at 21:25

  Ja tak ostatnio zaczynałam stylizację od.. bransoletki 🙂 Mam piękną turkusową tyko właśnie nie ma do czego nosić. Kojarzy mi się wyłącznie z białą tuniką 🙂 Chyba czas na taki zestaw. I do tego brąz, o tak. Zainspirowałaś mnie 🙂

  • Reply Marionetka Mody 7 czerwca 2017 at 08:33

   Ja odkryłam turkus na nowo. Chyba muszę kupić sobie coś więcej w tym kolorze.

  Leave a Reply