Stylizacje

Stylizacja do pracy

23 stycznia 2017

Zestawy codzienne, casualowe, wakacyjne, weekendowe, ewentualnie imprezowe – to właśnie one są podstawą mojego codziennego stylu, a co za tym idzie również na nich skupiam się na blogu. Zestawów typowych „pracowych” jest jak na lekarstwo. Czemu? Ano mimo, że na co dzień pracuję w biurze, nie mam z góry narzuconego dress code’u. Dlatego też najczęściej chodzę do roboty ubrana po prostu casualowo. Czasem jednak mam ochotę na coś bardziej eleganckiego. Właśnie dzisiaj w poście taka typowa stylizacja do pracy. Myślę, że sprawdziłaby się u wielu z Was.

stylizacja do pracy (2)

Marynara

W momencie pojawienia się chęci do dostosowania się do wyimaginowanego przeze mnie dress code’u od razu przed oczami staje mi marynarka. Trochę ich mam, bo przydają się na masę okazji, ale czarnej, klasycznej od kilku miesięcy brakowało w mojej szafie. Poprzednia zginęła śmiercią tragiczną przypalona przez żelazko. Od tego czasu używam jedynie prasowacza parowego. Ale wracając do tematu, musiałam kupić sobie nową. Tym razem postawiłam na lekki, lejący się blazer o frakowatym kroju ze sklepu DressLily.  Na pewno jeszcze nie raz go Wam pokażę.

 stylizacja do pracy (3)

A co do niej?

Mamy marynarkę i co dalej? Ano wypadałoby coś pod nią ubrać. Często w moim przypadku jest to koszula z jeansami, ale taki zestaw byłby zbyt banalny do pokazania. Tym razem więc postanowiłam założyć grubą sukienkę w bliżej nieokreślonym kolorze i długości normalnie przeze mnie nieakceptowalnej. Ale z rajstopami i butami do pół uda jakoś ujdzie.

stylizacja do pracy (1)

Wykończenie

Do tego kapka biżuterii i torebka, w której zmieści się tylko to co potrzebne, coby się nie przedźwigać, lekki, dzienny makijaż, przeprostowanie włosów i mamy to. Jestem gotowa do wyjścia w 15 minut. Oczywiście jeśli dzień wcześniej przemyślę i wyprasuję to, co chcę założyć.

A jak zwykle wygląda Wasza stylizacja do pracy? Macie uniformy, dress code czy pełną swobodę w ubiorze?

stylizacja do pracy (4)

blazer DRESSLILY

sukienka reserved factory outlet 30 zł

naszyjnik accessorize 10 zł

kolczyki katherine.pl 1 zł

torebka kiabi

buty allegro 100 zł

pasek sh 0,50 zł