Stylizacje

Spodnie culotte plus size i koszula w kwiaty

1 czerwca 2017

Są takie trendy przy których wszyscy wielcy specjaliści od mody stawiają wykrzyknik i masę „przydatnych” porad. A to coś jest tylko dla wysokich, a to tylko dla chudych, a to dla osób z długimi nogami lub dużym biustem. Sama na kursie stylizacji ubioru uczyłam się tych reguł. Potem nawet przekazywałam je klientom, ale z jednym zastrzeżeniem. Zasady w modzie są fajne, trzeba je znać, ale tylko po to, żeby w sposób świadomy je łamać.

Jednym z tych trendów tylko dla chudych i wysokich są spodnie culotte, które przeżywały swój czas świetności w zeszłym sezonie. Mam jednak nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy również będą się pojawiać w kolekcjach, na ulicach i blogach. Luźne, przewiewne, bardzo wygodne. Idealne na lato. Nie odsłaniają tyle co szorty, a są równie komfortowe przy upałach. Pod koniec lata zakupiłam moje ceglaste culotty za śmieszne pieniądze. Czekałam kilka miesięcy na dobrą pogodę i w końcu z radością mogę je założyć. Tak, ja. Dziewczyna plus size, co prawda wysoka, ale jednak krągła. I sprawdzają się super! Nawet w towarzystwie płaskich butów.

Kolejnym trendem, na który się uparłam jest długa koszula – nieco mniej kontrowersyjnie, a bardziej przyjaźnie dla kobiecych sylwetek. Powinna być sukienką, ale niestety przy moim wzroście jest jedynie tuniką. Tak samo jak torebka pochodzi ze sklepu Rosegal i jest moim małym hitem na najbliższe tygodnie. Czekam jeszcze na moją różową sukienkę, która cały czas chodzi mi po głowie i coś czuję, że zdetronizuje kwiatową koszulę.

Kochani! Pamiętajcie, że moda to zabawa, a nie śmiertelnie poważna dziedzina naukowa, od której zależy funkcjonowanie wszechświata.  Ciuch to tylko ciuch. Nic więcej. Nie dorabiajmy do tej dziedziny życia wielkich ideologii i zasad, których koniecznie trzeba się trzymać.

koszula Rosegal 20,47$

torebka Rosegal 7,42$

zegarek dresslily 7$

spodnie new yorker 13 zł

buty bon prix 100 zł

okulary factory outlet 314 zł

naszyjnik parfois factory outlet 7 zł