Stylizacje

Marionetka w worku – granatowa maxi

24 lipca 2017

Ostatnio na facebookowej stronie jednaj z topowych blogerek plus size w naszym kraju, rozgorzała dyskusja o ubraniach dla lasek z krągłościami. Jakie to firmy są złe i niedobre, bo produkują jedynie bezkształtne worki. Jakie to kobiety nieuświadomione i niepewne siebie, że takie worki noszą, bo przecież kształty trzeba podkreślać. Prawda według mnie leży jednak gdzie indziej. I od początku zaznaczę, że macie do czynienia z obrończynią i fanką worków.

    Sklepy oferują coraz więcej dopasowanych ubrań w większych rozmiarach. Nawet nie trzeba się zbytnio starać, żeby takowe znaleźć. Niestety do noszenia dopasowanej sukienki wskazana jest idealna figura. A idealną figurą w branży plus size jest spory biust, krągły tyłek, talia i możliwie płaski brzuch. Wiedzieliście kiedyś taką dziewczynę gdzieś poza instagramem? Ja niekoniecznie. W jej osiągnięciu niezbędne są ostre ćwiczenia, a przecież nie po to jestem plus size, żeby maltretować się siłownią (taki żarcik). Płaski brzuch, no właśnie. Ja to właśnie przez swoją ciążę spożywczą unikam dopasowanych krojów jak ognia, co z resztą pewnie zdążyliście zauważyć.

Idąc dalej tym tropem pokuszę się nawet o stwierdzenie, że nawet szczupłe dziewczyny nie wyglądają genialnie w bardzo dopasowanych kreacjach. Taka natura kobiety, że jej brzuch nigdy nie jest idealnie płaski. Ja mam z tym estetyczny problem i tyle. Nigdy nie będę takowych nosić. Zostanę przy swoich workach po wieki wieków. Nosiłam je mając rozmiar 38, noszę i teraz. Chociaż oczywiście nie twierdzę, że wszystkie panie z krągłościami mają olać nieco obciślejsze kroje. Muszą jednak podejść do tego z głową i dozą krytycyzmu.

Dzisiaj prezentuję Wam sukienkę, która jest najobszerniejszym workiem w mojej szafie. Obszerniejszym nawet od tej, z posta o Buce. Jest tak wielka, że bez paska czuję się w niej jak w habicie. I wtedy już nawet ten piękny dekolt i linia ramion nie pomagają. Kupiona w sklepie Zaful. Mega kobieca i wygodna. To lubię!

Uzupełniłam ją boho dodatkami. Koturnami, torebką vintage i dużymi kolczykami. Zdjęcia powstały podczas weekendowego podboju Gdyni. A fociła Patrycja.

sukienka Zaful 31$

okulary factory outlet 314 zł

kolczyki nn 10 zł

pasek tally weijl 3 zł

buty bonprix 100 zł

torebka vinatge