Stylizacje

Grunge, a może jeszcze casual?

23 września 2017

Przed tym całym ładnym pisaniem o modzie mam dla Was małą zapowiedź, a jednocześnie pytanie. Wymyśliłam coś genialnego – jak na siebie oczywiście. Chcę zrobić wyzwanie typu 30 dni/52 tygodnie do… Całość będzie krążyła wokół mojego motta życiowego „Żyj bardziej!”. Zadania będą proste, subtelnie przesuwające nasze bariery. Moje także! Sama potrzebuję czasem impulsu do działania, a przy wyzwaniu będę musiała świecić dobrym przykładem. Czy znajdą się wśród Was chętni, aby uczestniczyć w tym projekcie? Na razie wyzwanie jest we wstępnej fazie projektowej, ale muszę wiedzieć czy jest sens, abym dalej nad nim dumała.

A teraz wracamy do szmatek. Czy wiecie, że to moja 498 stylizacja na blogu? 498! Ta liczba jednocześnie mnie przeraża i zachwyca. Nie mam pojęcia jak przez te 6 lat wymyśliłam tyle zestawów ciuchów. Co ciekawe każdy jest inny. Czasem gorszy, czasem lepszy. Zawsze mój.

Dzisiaj chyba jeden z tych gorszych. Banalnych, codziennych, jesiennych, bez polotu. Jako bazę potraktowałam T-shirt ze sklepu ZAFUL. Na początku wakacji spanikowana stwierdziłam, że brakuje mi prostych, uniwersalnych topów i koszulek. Każdego dnia musiałam kombinować zestawy ze swoich wzorzystych i pstrokatych ubrań. Postanowiłam więc uzupełnić braki i wiecie co z tego wyszło? T-shirty zwykle i tak zostają w szafie. Po prostu nie potrafię wykorzystywać baz. Tak samo było z tym t-shirtem. Zakładałam go do szortów lub jeansów aby polatać po mieście lub wsi i tyle. Nie potrafiłam wykombinować nic ciekawego z jego użyciem.

Marionetkowy minimalizm bazuje więc na tej samej palecie barw i na tym samym grunge’owym klimacie, co w poprzednim poście. Czerń i ciemna czerwień. Moja najzwyklejsza i najczęściej noszona marynarka, czarne jeansy (tak! w końcu pokazuję się w spodniach), wygodne buty, torebka „spacerowa” i okulary, z którymi raczej się nie rozstaję. Małym smaczkiem jest koszula subtelnie wystająca spod marynarki i na tym koniec.

t-shirt ZAFUL

buty venezia 200 zł

spodnie sh 20 zł

koszula bonprix  60 zł

kita nn 20 zł

marynarka sh 10 zł

okulary factory outlet 314 zł

torebka parfois factory outlet 30 zł