Eventy

Kurs sushi – fanaberia czy doskonały pomysł?

5 marca 2018

Lubicie sushi? Wiem, że większość z Was przytaknęła po tym pytaniu. Ja uwielbiam! A czy próbowaliście je kiedyś robić sami? Tu pewnie „taków” jest sporo mniej. Kilka lat temu spróbowałam zrobić sama kilka rolek i wiecie co z tego wyszło? Nic szałowego – szczególnie, że wtedy moje pojęcie zarówno o sushi jak i o gotowaniu było niewielkie. Teraz w kuchni spędzam bardzo dużo czasu. Mam odwagę, żeby sięgać po pracochłonne i skomplikowane technicznie dania (a w szczególności ciasta), ale do robienia sushi nigdy nie wróciłam. W Warszawie mamy ponad 300 (!) miejsc, w których sushi serwują, więc po co ja się mam męczyć, skoro mogę zamówić. Ale po ostatnim weekendzie to się zmieni! Kurs sushi, który odbyłam kompletnie przestawił moje myślenie.

Przed 4-godzinnym kursem niewiele wiedziałam o sushi. Tylko tyle, że dobrze zrobione jest pyszne i pochodzi z Japonii. Teraz znam mniej więcej jego rodowód, założenia, składniki. Co więcej! Potrafię sama zrobić kilka najprostszych rolek! I wiecie co? To wcale nie jest takie trudne! Największa filozofią nie jest wcale zwijanie rolek, a ugotowanie ryżu. Podejmę to wyzwanie! Dzisiaj zrobiłam wielkie zakupy w sklepie z orientalnym jedzeniem i gdy tylko paczucha trafi w moje ręce zaczynam rolować! Na pewno pochwalę się Wam efektami na Instastories.

Kurs sushi to świetny pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi, a także genialny pomysł na prezent – na którym skorzysta zapewne nie tylko obdarowywany. Może to będzie wstęp do nowej pasji a nawet impuls do zmiany zawodu? Kto wie! A pamiętacie, że zbliża się Dzień Kobiet? Dzień Mężczyzn? Wasza Rocznica? Święta Wielkanocne? A może nie potrzeba wcale okazji na drobne podarunki i niespodzianki?

Vouchery na kursy sushi organizowane w kilku miastach w Polsce, a także masę innych ciekawych prezentów kupicie z łatwością poprzez Katalog Marzeń.

Na kursie rolowały ze mną Patrycja z Patrycja Story (dzięki za organizację!) oraz Magda z Apetyt na Zielone

Koniecznie obejrzyjcie filmik, który przygotowała dla Was Pati i posłuchajcie jej spostrzeżeń na temat kursu i zobaczcie jak łatwo robi się sushi po raz pierwszy!