ciąża Stylizacje

Industrial look – jak ukryć brzuch w ciąży?

26 czerwca 2018

Ten post wcale nie miał tak wyglądać. Miała być po prostu industrialna stylówka na luzie dopasowana do centrum EC1 w Łodzi, którą wybrałam na tegoroczne See Bloggers. Kiedy jednak usłyszałam od internetowych znajomych spotkanych na żywo po kilku miesiącach pytanie „a Ty to już po?” byłam trochę zdziwiona. Ale potem spojrzałam na te zdjęcia, a w zasadzie porównałam je do poprzednich i rzeczywiście, brzucha prawie nie widać! Wcale nie miałam zamiaru ukrywać dzidziutka, po prostu tak wyszło. Wierzę jednak, że istnieją sytuacje, w których kobieta w zaawansowanej ciąży nie chce pokazywać swojego odmiennego stanu całemu światu. Mam nadzieję, że na takie wyjątkowe momenty przyda się garść porad jak ukryć brzuch w ciąży. Mi się to udało całkiem skutecznie i całkiem przypadkiem w ósmym miesiącu.

 Po pierwsze luz i oversize. Nigdy nie byłam fanką obcisłych, krótkich ubrań, nadal nie jestem. Udaje mi się ich unikać nawet w ciąży. Dzięki nim trudno powiedzieć czy kobiecie się przytyło czy może ukrywa w sobie małego człowieczka.

Po drugie ubrania z działów ciążowych w odpowiednich rozmiarach. Są lepiej skrojone i dopasowane do zmienionej sylwetki. Oczywiście na wieszakach znajdziemy modele podkreślające brzuszek, ale również i takie, które dają większą swobodę.

Po trzecie zapominamy o paskach. Koszula, którą Wam dziś pokazuję posiada sznurkowy pasek. Przewiązany w linii między brzuchem a biustem uroczo podkreśla krągłości. Jeśli jednak chcemy je ukryć pasek i wszelkie ubrania odcięte pod biustem należy schować głęboko w szafie.

Po czwarte warstwy. Tak jak w przypadku stylizacji osób plus size warstwy idealnie sprawdzą się przy obciążonej kilogramami sylwetce. Przetną sylwetkę w pionie dodając jej lekkości. Tak samo zadziała długi naszyjnik. linia z guzikami w koszuli, szal, a nawet torebka na długim pasku. Dużo dobrego zrobi narzutka lub kurtka ze sztywnego materiału, która ułoży się sama do linii ramion.

Po piąte pionowe pasy. Najprostszy sposób, który dodatkowo wzmacnia efekt z punktu czwartego. Im drobniejsze i bardziej kontrastujące kolorami tym lepiej.

Po szóste przyciągnij uwagę do innego miejsca. A więc zrezygnuj ze wzorów i kolorów w okolicy brzucha, załóż za to szalone buty, czapkę lub zrób odjechany makijaż.

Po siódme nie stawaj bokiem i nie wypychaj brzucha. Wyprostuj się, powstrzymaj się od nawykowego głaskania brzucha, nie kładź rąk ani na nim ani pod nim. Zobacz jaka różnica jest u mnie na zdjęciu przodem, a tym półprofilem!

Zdarzyły się Wam w ciąży sytuacje, w których chciałyście trochę ukryć brzuszek? Jakie to były sytuacje? Jak sobie w nich radziłyście?

bransoletki DeLaKinia

buty pepe jeans answear 190 zł – inne buty tej marki znajdziecie TUTAJ

kurtka, koszula lcwaikiki 100 zł, 60 zł

Świetne jeansowe kurtki kupicie TUTAJ

spodnie h&m 130 zł

torba vintage

kolczyki nn